Mateřská škola Střížovice

Březen ( 29.3. - 31.3.)

Vítáme Velikonoce !

Obrázek

Krásný pondělní den. Tento týden si budeme povídat o příchodu Velikonoc, které se nám rychle blíží. Než si o tomto jarním svátku něco povíme, přivítáme se novou  pohybovou říkankou.

Víte děti, jak se jmenuje dnešní pondělí- před Velikonocemi? Jestli ne, vůbec nevadí. Poproste maminku, ať vám o tomto MODRÉM PONDĚLÍ něco přečte.

Velikonoce jsou každoročně v jiném termínu – proto mají označení „pohyblivé“ svátky. Přesto je v této pohyblivosti pravidelnost. Hod Boží velikonoční vždy připadá na první neděli po prvním jarním úplňku. Zároveň mají jednotlivé dny v předvelikonočním týdnu své pojmenování. Pojďme si představit Modré pondělí.

Modré pondělí, které letos vychází na 29. března 2021 a symbolizuje blížící se Velikonoce, bylo pro křesťany vždy symbolem volného dne. Podle tradice bylo v tento den lidem zakázáno vykonávat jakoukoliv práci.

Teď, když už jsme se něco o Modrém pondělí dozvěděli, můžeme si vykreslit krásné jarní omalovánky a pracovní listy.

Obrázek

Pomozte každé tužce najít cestu do středu bludiště a vybarvěte všechny vejce.

Vytleskej  obrázky:

Obrázek

VELIKONOČNÍ  KOLEDY: Kdo bude chtít, může se nějakou VELIKONOČNÍ KOLEDU naučit.

Obrázek

Milé děti, jestli budete chtít, můžete si zacvičit podle obrázků.

Obrázek

Zasíláme pěknou pohádku. Hezky se posaďte a podívejte se.

Krásný den!

Tento týden si povídáme o Velikonocích. Včera jsme si představili Modré pondělí.

Dnes si povíme o úterý, kterému se říká – Šedivé úterý.

Obrázek

V tento den by hospodyňky měly vzít do rukou košťata a ze všech rohů a zákoutí v bytě by měly vymést prach a pavučiny.

Na Šedivé úterý se také myjí okna, podlahy a někteří lidé dokonce bílili stěny.

Žádné další zvyky v tento den nebyly běžné. A proč se říká Šedivé úterý? Možná právě kvůli prachu a pavučinám, které se v tento den vymetají.

Přivítáme se známou školní písní,, Ať jsi holka nebo kluk“

Ať jsi holka nebo kluk,
udělej si se mnou kruh.
Naučím tě chodit, stát,
pojď si s námi, pojď si hrát.
Když je dobrá nálada,
najdi si kamaráda,
zatleskej a zadupej,
kamarádům ruku dej.

Zasíláme cvičení na hudbu.

Dnes tu máme krásnou obrázkovou pohádku. Popros maminku nebo tatínka, ať ti pohádku pomůže přečíst.

Otázka:

Jaká zvířátka jsou v pohádce ?

Jak se jmenuje kočička, která si kraje s koťaty?

Vyrobte si krásnou dekoraci na Velikonoce.

Můžete si vybrat.

Obrázek

Pomůcky: rulička od toaletního papíru, barevný papír- hnědý, oranžový, zelený, papír bílý- pokud nemáte, použijte barvy nebo pastelky a místo barevného papíru vykreslete, knoflík nebo černý fix, lepidlo

Obrázek

Pomůcky: tvrdý papír, červený papír, žluté barvy- pokud nemáte prstové barvy, použíjte tempery a barvu nanášejte pomocí houbičky- houbička na nádobí, červený papír můžete nahradit – pastelkou, barvou, fixem, černý fix.

Výrobek uschovejte, bude založen do školního PORTFOLIA. Děkujeme, kolektiv MŠ.

Omalovánka:

Obrázek

Pokud počasí dovolí, běžte na procházku. Můžete pozorovat velikonoční výzdobu, kterou si lidé zdobí předzahrádky, dveře i okna.

A pohádka pro radost.

Obrázek

Krásnou středu milé děti, víte, jak se nazývá dnešní předvelikonoční středa? Poproste maminku nebo tatínka, ať vám o tomto dni něco přečte.

Na Škaredou středu se v domácnostech především uklízelo. Říkalo se jí proto také Sazometná nebo Smetná, protože se vymetaly saze z komínů a smýčily se domy.
Zároveň se traduje, že kdo se bude v tento den mračit, zůstane mu to po celý rok.

Zopakujeme si, jak se jmenují všechny prsty na ruce.

HRAVÉ CVIČENÍ NA ROZVOJ MOTORIKY MLUVIDEL

Procvičujte, jak dělají různá zvířátka.

Zasíláme  krásné omalovánky a pracovní listy.

Omalovánka  pro radost.

Obrázek

Venku je krásné počasí, svítí sluníčko, běžte na procházku a pozorujte jarní přírodu.

Milé děti, jestli budete chtít, můžete se podívat na pěknou pohádku.

Hezký den přeje kolektiv MŠ.

Obrázek

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, čtvrtek 28. 3. 2024
déšť 16 °C 9 °C